Site icon www.vilkaviskiopradine.lt

Erasmus+ „ Maths is fine with digital style“ („Matematika yra šauni skaitmeniniu būdu“)

Vilkaviškio pradinė mokykla nuo 2022 vasario 28 d. dalyvauja tarptautiniame projekte Erasmus+ „Matematika yra šauni skaitmeniniu būdu“ (2021-1-CZ01-KA220-SCH-000027773).

Matematika yra sudėtingas mokslas, todėl nauji mokymosi būdai ir priemonės yra būtinos, norint, kad ugdymo(si) procesas mokiniams būtų patrauklesnis, įdomesnis lengviau suprantamas ir įsimenamas. Pagrindiniai projekto tikslai yra matematinio ir skaitmeninio raštingumo kompetencijų ugdymas, skaitmeninių priemonių matematikos mokymuisi duomenų bazės kūrimas, mokytojų ir mokinių tarptautinis bendravimas ir bendradarbiavimas.

Projekto Erasmus + „Matematika yra šauni skaitmeniniu būdu“ šalys dalyvės: Čekija, Slovėnija, Ispanija, Švedija, Graikija, Lietuva. Projekto trukmė – 2,5 metų.


Projekto aprašymas

Šešių Europos mokyklų projektinės komandos susibūrė nešinos idėja kurti inovatyvią praktiką matematikos mokyme ir mokymesi, pasitelkiant skaitmeninius metodus. Išanalizavome savo dabartines mokymo sistemas, kaip yra naudojami skaitmeniniai įrankiai mokantis matematikos, bei dalinomės savo pačių patirtimi. Supratome, kad galime labai daug naudos gauti iš savo įvairovės, siekiant aukštos kokybės projekto rezultatų ir pasiekimų. Visame Europoje vyrauja bendra tendencija skirti vis daugiau dėmesio mokymui per skaitmeninius įrankius, nes jie suteikia galimybę įtraukti žaidybinius elementus, didina motyvaciją bei leidžia geriau atsižvelgti į skirtingą mokinių mokymosi tempą.

Specifiniai tikslai:

Pagrindinė projekto dalis skirta 6-11 metų mokiniams ir jų mokytojams, tačiau ir kiti mokytojai ir mūsų mokyklų mokiniai bus įtraukti į projekto įgyvendinimą (dalyvaus su projektu susijusiose veiklose), organizuojant veiklas priimančiosioms mokykloms arba tiesiog susitinkant su užsienio mokytojais ir mokiniais tarptautinio projekto metu.

Mokytojų sukurtą medžiagą išbandys mokiniai. Medžiaga bus kuriama įvairiomis temomis skirtingo lygio mokiniams (nuo 1 iki 5 klasės, atsižvelgiant į skirtingus švietimo sistemų ypatumus). Mokiniai taip pat kurs savo žaidimus ir medžiagą, kuria dalysis kiti mokiniai. Jie bus tie, kurie keliaus ir rengs renginius.

Kiekvienoje mokykloje bus nustatyti mokinių atrankos kriterijai, pagal kuriuos pirmenybė bus teikiama mokiniams, turintiems didelį susidomėjimą, bet mažiau galimybių (dėl įvairių sunkumų), ir skatinti integraciją. Projekte dalyvaus daug dalykų ir ugdys daug įgūdžių. Svarbus vaidmuo teks matematikos, kalbų ir informacinių ir komunikacinių technologijų mokytojams; fizinio lavinimo mokytojai ir muzikos mokytojai padės vykdyti kultūrinę veiklą mokinių mainų metu. Mes motyvuosime daugumą mokytojų apsvarstyti galimybę naudotis skaitmeninėmis priemonėmis, tobulinti savo kalbų žinias ir dalyvauti projekto veikloje.

Mokyklų koordinatoriai ir mokyklų direktoriai bei vadovai vadovaus projektui. Projektinė komanda koordinuos projekto darbą mokykloje, stengsis įtraukti visus dalyvius į aktyvią ir entuziastingai ir rūpinsis gera darbo atmosfera. Kvalifikuoti mokytojai taip pat parengs keletą seminarų metodiniais ar teminiais klausimais, kad padėtų kitiems mokytojams įveikti sunkumus ir mokymo spragas.

Šeimos nuo pat pradžių bus informuojamos apie projekto tikslus. Mokykla jiems papasakos kokiu būdu tikimasi, kad jie dalyvaus: skatindami savo vaikus aktyviai dalyvauti, priimdami partnerius, dalyvaudami mokyklos susirinkimuose, padėdami mokykloje savo žiniomis apie temą. Jie taip pat padės mokiniams atrasti kitas kultūras ir kitus gyvenimo būdus. Jie bus skatinami vartoti užsienio kalbas ir gali būti motyvuojami jų mokytis. Mokyklos personalas, pavyzdžiui, virėjai ir kiti suinteresuotieji subjektai, dalyvaus, kai mokykla priims svečius savo patalpose.


NUORODA Į TWINSPACE PROJEKTĄ

https://school-education.ec.europa.eu/en/etwinning/projects/maths-fine-digital-style-2/twinspace/pages


NUORODA Į „GOOGLE“ DISKĄ SU GALUTINIAIS PROJEKTO REZULTATAIS

https://drive.google.com/drive/folders/1pMmUWRR0nbA1wNQ0vi_vGtyNgxC0RjdS?usp=drive_link


NUORODOS Į PROJEKTO SKLAIDĄ (STRAIPSNIUS LAIKRAŠČIUOSE, ŽURNALUOSE IR KT.)

Local newspaper „Santaka”:

https://www.santaka.info/?sidx=65950     

 https://www.santaka.info/?sidx=73394

 https://www.santaka.info/?sidx=70864

 https://www.santaka.info/?sidx=69382

 https://www.santaka.info/?sidx=68558

 https://www.santaka.info/?sidx=67409

Vilkaviskis Municipality website:

 https://vilkaviskis.lt/dalinkimes-skaitmenine-matematika-pradinukams/

 Educational support service website:

 https://www.spt.vilkaviskis.lm.lt/index.php/lt/790-vilkaviskio-pradineje-mokykloje-vyko-praktiniai-mokymai


ERASMUS DIENOS MINĖJIMAS VILKAVIŠKIO PRADINĖJE MOKYKLOJE

  1. Projekto sklaidos renginys pedagogams

Birželio 4 d. Vilkaviškio pradinėje mokykloje vyko praktiniai mokymai „Matematika yra šauni skaitmeniniu būdu“, kuriuos vedė pradinių klasių ir anglų kalbos vyresnioji mokytoja Irada Miltinienė. Šie mokymai – tai Erasmus+ projekto (Nr. 2021-1-CZ01-KA220-SCH 000027773) rezultatas, kuris apjungė mokytojus ir mokinius iš įvairių Europos šalių mokytis matematikos inovatyviu ir šiuolaikišku būdu.

Buvo pristatytos įvairios skaitmeninės platformos, tokios kaip StoryboardThat, Genially, Blooket, Quizalize, Quizizz, Kahoot, Gimkit, Blooket ir Google slides. Šie įrankiai, anot Irados, padeda suprasti sudėtingas matematines sąvokas per interaktyvias užduotis ir žaidimus.

Tarptautinio projekto Erasmus+ dėka matematika tapo įdomus ir įtraukiantis mokslas, vedantis mokinius į problemų sprendimą per kūrybiškumą. Mokytoja ne kartą pabrėžė ir kitą tarptautinės projektinės veiklos naudą – tai profesinis tobulėjimas ir augimas, kultūriniai mainai ir tinklaveika, kalbinių įgūdžių gerinimas, kultūrinio akiračio plėtra.

Tai buvo puiki patirtis, kuri pakeitė požiūrį į matematiką. Įsitikinome, kad šio mokslo galima mokytis žaismingai ir įtraukiančiai.

2. Projekto sklaidos renginys mokiniams

Dalinkimės! Skaitmeninė matematika pradinukams!

Erasmus+ projektas „Matematika yra šauni skaitmeniniu būdu“ (Nr. 2021-1-CZ01-KA220-SCH 000027773) Vilkaviškio pradinėje mokykloje įgyvendinamas nuo 2021 metų. Projekto koordinatorė Irada Miltinienė 2024 m. birželio 4 d. vedė sklaidos renginį – praktinius mokymus rajono savivaldybės ir šalies pedagogams, kurio metu pristatė Erasmus+ programos suteikiamą naudą mokyklai, mokytojams, švietėjišką poveikį mokiniams, jų tėvams bei profesinio tobulėjimo galimybes. Projekto koordinatorė pristatė projekto metu sukurtas skaitmenines matematikos mokymo priemones (StoryboardThat, Genially, Blooket, Quizalize, Quizizz, Kahoot, Gimkit, Blooket ir Google slides), dalyko ir kalbos integruotu mokymu paremtus pamokų planus. Praktinių užsiėmimų metu pademonstravo, kaip naudotis šiomis skaitmeninėmis priemonėmis. Renginio pabaigoje I. Miltinienė pristatė galutinį  projekto produktą – spalvotą lankstinuką su QR kodu, kurio pagalba bus galima patekti į mokymo priemonių bazę ir nemokamai ja naudotis. Šią galimybę turės visi sklaidos renginio dalyviai – pedagogai iš 5 šalies mokyklų. Projekto sklaida tęsėsi ir birželio 13 d. Šį kartą renginys – orientacinis žaidimas „6 matematinės stotys“  buvo skirtas 1–3 klasių mokiniams. 28 pradinukai pasidalino į 5 komandas ir varžėsi tarpusavyje stengdamiesi rasti ir išspręsti kuo daugiau matematinių užduočių. Visi komandų nariai už puikų pasirodymą apdovanoti atminimo dovanėlėmis ir saldžiomis smulkmenomis. Nugalėtojams įteikti prizai ir padėkos.

Projekto veiklos jau baigėsi. Patirtis įgyvendinant projektą parodė, jog esame nebijanti iššūkių, kūrybinga, energinga, draugiška mokyklos bendruomenė, kuri yra pasirengusi įgyvendinti naujus tarptautinės partnerystės Erasmus+ projektus.

Administracija

Nuotraukas iš renginio rasite galerijoje.

Straipsnį naujienose rasite čia



Erasmus+ projekto šalių atstovų susitikimas Vilkaviškio pradinėje mokykloje

Balandžio 22-27 dienomis mokykloje lankosi projekto Erasmus+ „Matematika yra šauni skaitmeniniu būdu“ delegacijos (14 mokytojų ir 22 mokiniai) iš 5 šalių: Čekijos, Slovėnijos, Ispanijos, Švedijos, Graikijos. Svečiai pirmadienį susipažįsta su sostine Vilniumi, lanko Trakus. Vakare delegacijos atvyksta į Vilkaviškį, kur mokinių laukia svetingos bendraamžių šeimos.

Balandžio 23 d. rytą projekto Erasmus+ šalių partnerių atstovus skambia daina ir smagiu šokiu pasitikome mokykloje. Svečius pasveikino ir atminimo dovanas  įteikė mokyklos direktorė A. Strazdienė. Šalių delegacijos susipažino su mokykla – aplankė kiekvieną klasę, kitas mokyklos erdves,  pabendravo su mokytojais ir mokiniais. Projekto dalyviai – mokytojai susipažino su Lietuvos švietimo sistema. Pristatymą parengė projekto koordinatorė I. Miltinienė.  Užsienio šalių mokiniai dalyvavo 3–4 klasių pamokose, molio edukacijoje. Pamokas  skirtingose klasėse pravedė ir 5 užsienio šalių mokytojai.

Daugiau nuotraukų rasite galerijoje.

Balandžio 24 d. Erasmus+ projekto ,,Matematika yra šauni skaitmeniniu būdu” dalyviai tęsė veiklas dalyvaudami  bendrose pamokose, lankėsi Vilkaviškio rajono savivaldybėje, kur juos maloniai priėmė Vilkaviškio rajono savivaldybės vicemeras Joris Juškauskas. Svečiams jis trumpai pristatė Vilkaviškį – supažindino su istorija, lankytinomis vietomis, žymiais žmonėmis, laisvalaikio pramogomis, kultūriniais renginiais, bendruomene. Projekto dalyviams vicemeras palinkėjo gerų įspūdžių, naujų žinių ir prasmingų pažinčių, mokinius lydintiems atstovams įteikė simbolines atminimo dovanas. Po pamokų projekto svečiai, lydimi gidės Jurgitos Pazniokaitės-Bubnienės susipažino su Vilkaviškio miestu.

Daugiau nuotraukų rasite galerijoje.

Balandžio 25 d. rytą projekto Erasmus+ „Matematika yra šauni skaitmeniniu būdu“ šalių partnerių mokiniai dalyvavo integruotoje pamokoje „Linksmoji geometrija“, vėliau kartu su savo mokytojais dalyvavo edukacijose Virbalio senųjų amatų centre „Virbalio vartai“ ir Paežerių dvare – Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centre-muziejuje. Vakarop visi projekto dalyviai, mokyklos bendruomenė, svečiai dalyvavo projekto aptarimo renginyje laisvalaikio centre „Topolis“.

Daugiau dienos naujienų rasite galerijoje.

Susitikimo vakaro nuotraukos galerijoje.

Balandžio 26 d. projekto Erasmus+ dalyviai – mokiniai dalyvavo dailės ir etnokultūros pamokose, edukacijoje apie Vilkaviškio produkciją – ledus, susipažino su Vilkaviškio viešąja biblioteka.
Svečių – mokytojų komanda šia dieną mokėsi, klausėsi pristatymų, tarėsi dėl galutinės projekto ataskaitos.

Tai paskutinė šalių partnerių susitikimo Vilkaviškio pradinėje mokykloje diena. Šeštadienį (balandžio 27 d.) svečiai grįžta į namus.

Dienos veiklų nuotraukų rasite galerijoje.


Projekto dalyvių išvyka į Slovėniją (2023 m. spalio 2-7 d.)

2023 metų spalio 2 dieną prasidėjo Vilkaviškio pradinės mokyklos komandos viešnagė Tolmino mieste, Slovėnijoje. Ryte įvykusiame šventiniame projekto atidaryme stebėjome nuotaikingą šeimininkų pasirodymą, na, o vėliau prisistatėme ir patys-šokome tautinius šokius, atlikome folklorines dainas, multimedijos pagalba dalinomės gražiausiais savo šalių vaizdais. Turo po mokyklą metu aplankėme įvairius kabinetus, kitas mokomąsias bei poilsines erdves, bendravome su vietiniais moksleiviais, džiaugėmės savo mokinukų pasiekimais, įgytais šokio pamokoje. Po to visi apsilankėme Merijoje, kur susipažinome su vietinės administracijos galva, buvusiu krepšininku, be galo paprastu ir draugišku žmogumi. Grįžę iš savivaldybės, dalyvavome paskaitoje, o po skanių pietų mokyklos valgykloje, iškeliavome pasižvalgyti po Tolmino apylinkes.

Spalio 3 d. (antradienis) buvo skirtas kultūrinei ir pažintinei veiklai. Keliavome į garsųjį Postojna urvą gėrėtis stalaktitų ir stalagmitų įvairove. Vėliau, kadangi šalis garsėja senomis žirgininkystės tradicijomis, apsilankėme Kobilarna Lipica, žavėjomės žirgais, susipažinome su šio žirgyno istorija, menančia net Habsburgų dinastijos laikus.

Spalio 4 d. rytas prasidėjo draugiškomis matematinių komiksų kūrybinėmis dirbtuvėmis. Dirbom komandose. Vėliau besisvečiuojančių šalių mokytojos vedė pamokas, supažindino su savo kultūra, tradicijomis, nepamiršo ir matematinių įgūdžių.

Spalio 5 d. mokinukai dalyvavo sportinėse estafetėse. Vėliau vyko interaktyvi matematikos pamoka, kurios metu vaikai Kahoot platformoje sprendė užduotis. Mokomosios veiklos tęsėsi mieste, kur mokinukai dalyvavo orientaciniame žaidime. Po pietų visi rinkomės mokyklos kieme, kur mums buvo įteikti dalyvių sertifikatai. Po oficialios dalies visi sugužėjo į mokyklą, kur mokinių tėvai visus vaišino tradiciniais slovėnų valgiais. Grojo šeimyninis kvintetas, daug bendravome ir linksminomės.

Išvykos nuotraukas rasite galerijoje.


Gegužės 31 dieną Vilkaviškio pradinės mokyklos 4c mokiniai dalyvavo netradicinėje matematikos pamokoje drauge su čekų partneriais. Mokiniai atliko tris užduotis – mėtė kauliukus ir darė pritūpimus, mėgino teniso kamuoliukus įmesti į batų dėžę ir surinkti kuo daugiau taškų, teniso rakete išmesti į viršų kuo didesnį skaičių kamuoliukų bei kuo daugiau kartų, nesuklydus, peršokti per virvutę. Mūsų mokiniams ir sportuoti, ir žaisti, ir skaičiuoti sekėsi puikiai. O kiek smagių emocijų išgyvenom!


Projekto dalyvių išvyka į Graikiją (2023 m. gegužės 20-26 d.)

Tęsiasi tarptautinis Erasmus + projektas. Šįkart į darbo susitikimą Alexandroupolio mieste Graikijoje vyko 3a klasės mokinys Tajus Žibūda, 3b klasės mokinė Grytė Botyriūte, 3e klasės mokinė Greta Skripkiūnaitė, 4e klasės mokinys Jaunius Bubnys, 3b mokytoja Egle Petraitienė ir projekto vadovė anglų kalbos mokytoja Irada Miltinienė. Gegužės 20 d. vėlai vakare grupė nuvyko į vietą, sekmadienį pailsėjo, o pirmadienį, gegužės 22 dieną, išvyko į edukacinę kelionę po šiaurės Graikijos apylinkes. Lankė Soufli šilko muziejų, varžėsi voratinklio pynimo konkurse, užkandžiavo prie Tychero ežero ir tyrinėjo Lefkimi muziejų bei milijonus metų menantį mišką, gausų fosilijų bei vulkaninių uolienų.

Daugiau išvykos nuotraukų rasite galerijoje.

23 gegužės, antradienį, mūsų mokyklos komanda nuvyko į Dimotikos pradinę mokyklą, dalyvavo ture po mokyklą, vedamą trijų moksleivių: Stefano, Danajos ir Viktorijos, stebėjo šeimininkų pasirodymą, kurio metu graikai pristatė savo mitus, dvi Ezopo pasakėčias bei pademonstravo tradicinius šokius. Šoko ne tik vaikai, bet ir mokytojai. Vėliau mūsų mokiniai dalyvavo dailės, dramos ir muzikos pamokose, o mokytojos stebėjo prezentacijas: „Apie graikų švietimo sistemą” ir „Matematikos įgūdžių tobulinimo naujovės Graikijoje”.

Nuotraukas rasite čia.

Gegužės 24, projektinės komandos apsilankė Aleksandropolio merijoje, etnografiniame muziejuje, šv. Nikolajaus bažnyčioje. Vakare žiūrėjome graikų tautinio šokių kolektyvo pasirodymą, šokome patys ir vaišinomės šeimininkų paruoštais nacionaliniais graikų valgiais.

Nuotraukos galerijoje.

Gegužės 25, ketvirtadienį, mokiniai dalyvavo sportinėse veiklose, vėliau kūrė komiksus Storyboard programėlėje, mokėsi graikų mitologijos pagrindų ir žaidė Kahoot žaidimus. Lietuvos komandos užėmė antrą ir trečią vietas.

Nuotraukos galerijoje.

Gegužės 26-ąją visi dalyviai turėjo pristatyti savąją bet kurio graikų mito versiją. Vilkaviškio pradinės mokyklos komanda parodė mini spektakliuką Pandoros skrynia. Visiems labai patiko pabaiga, kai vietoj nelaimių ir ligų pilnos Pandoros skrynios mes padovanojome šeimininkams lietuvišką rankų darbo skrynelę, kupiną „Meška Šiaurėje” saldainių. Visiems dalyvavusiems mokiniams ir mokytojams buvo įteikti pažymėjimai ir mes iškeliavom į Lietuvą.

Daugiau nuotraukų rasite galerijoje.


Projekto dalyvių išvyka į Švediją (2023 m. kovo 5-12 d.)

Kovo 5 dieną Vilkaviškio pradinės mokyklos  ketvirtų klasių mokiniai Smiltė Rakauskaitė, Berta Vaišnoraitė, Domas Žiurinskas bei Vakaris Krukas drauge su mokytojomis Rasa Galinaitiene, Rasa Kuršentaitiene ir Irada Miltiniene išvyko atstovauti mokyklą ir Lietuvą į Karlskrunos Notreby pradinę mokyklą Švedijoje. Kelionė lėktuvu į Kopenhagą ir traukiniu į Švediją garsiuoju Eresundo tiltu, susitikimas su šeimomis ir ilgai lauktas poilsis.

Kovo 6-ąją atvykome į mokyklą, kur dalyvavome projekto savaitės atidarymo šventėje, stebėjome koncertą ir patys kartu angliškai traukėme dainą „We are the world” (Mes esame pasaulis). Vėliau susipažinome su mokykla, klasėmis, mokiniai dalyvavo matematikos, technologijų bei anglų kalbos pamokose, stebėjome prezentaciją apie Švedijos mokymo sistemą.

Kovo 7-oji prasidėjo nuo ekskursijos po milžinišką Karlskrunos karinį jūrų muziejų, sužinojome daug istorinių bei geografinių faktų, matėme begales įvairiausių laivų modelių, o ekskursijos pabaigoje netgi patekome į tikrą tikrą povandeninį laivą, kuris ilgus metus tarnavo Švedijos valstybei. Po pietų mokiniai gamino koliažą jūros tema. Nors oro sąlygos nebuvo labai palankios, dar gerą valandą vaikščiojome po Karlskronos senamiestį ir gėrėjomės senoviniais baroko stiliaus pastatais, fontanais ir aikšte, kuri yra viena didžiausių Švedijoj.

Daug išvykos nuotraukų rasite galerijoje.

Trečiadienis (kovo 8) buvo labai įdomi diena. Mokiniai dalyvavo sporto šventėje, mokytojai pasidalino mintimis apie tarptautinę moters dieną vietinio radijo laidoje. Partnerinių šalių mokytojai vedė pamokas mokiniams, trumpai supažindino juos su savo šalies istorija, kultūra, lankytinomis vietomis, vėliau tikrino mokinių matematinius gebėjimus žaisdami su jais interaktyvius žaidimus.

Veiklų nuotraukas rasite galerijoje.
 
Kovo 9 ir 10 dienomis veiklų taip pat nestigo. Mokiniai dalyvavo pamokose, o mokytojos tobulino skaitmeninių programėlių panaudojimo mokant matematikos įgūdžius. Susipažinome su Escaply ir Blooket. Vėliau vyko projekto koordinatorių pasitarimas dėl mobilumo į Graikiją bei namų darbų atlikimo. Vakare mokytojai dalyvavo kulinarinėse dirbtuvėse: gamino skirtingus švediškus patiekalus. Šįryt drauge kūrėme komiksus su trupmenomis Storeyboard platformoje, klausėmės koncerto ir dalyvavome baigiamajame renginyje, kurio metu mums buvo įteikti dalyvių sertifikatai. Laukia ilga kelionė namo, kurią tikrai praskaidrins viešnagės Švedijoje prisiminimai.
Renginių nuotraukos galerijoje.
 

Sėmėsi projektinės patirties La Palma saloje (2022 m. lapkričio 15-19 d.)

Tokios tolimos Erasmus + kelionės, į kurią išsiruošė keturi Vilkaviškio pradinės mokyklos  mokiniai ir dvi mokytojos, mūsų rajono istorijoje dar nebuvo. Išvykome į La Palma, Ispanijai priklausančią salą Kanarų salyne, Atlanto vandenyne prie Afrikos krantų, kur pačioje jos sostinėje Santa Krus de la Palma ir įsikūrusi mūsų partnerių pradinė mokykla -CEIP Anselmo Perez de Brito. Kvapą gniaužiantis kraštovaizdis, šėlstančio vandenyno bangos, kalnai debesų guoliuose ir juodas rupus pakrantės smėlis. Na ir, žinoma, nuolat besišypsantys šeimininkų veidai, greitakalbe beriami ispaniški žodžiai ir begalinis vaišingumas. Projektinė „Maths is fine with the digital style“ viešnagė išties buvo nepakartojama,- veiklų turėjome pakankamai. Mokiniai mokėsi, mokytojai vedė integruotas anglų kalbos-matematikos pamokas, vykome į orientacinį žygį su kompasu po Caldera de Taburiente nacionalinį parką drauge spręsdami matematines mįsles. Lankėme Cumbre Vieja ugnikalnį, kurio išsiveržimas sudrebino La Palma salą praeitų metų rudenį ir stebėjome susiformavusią  lavos deltą – „fajaną“, kuri dabar užima beveik 500 metrų pakrantės ruožą, siekia 30 metrų aukštį ir užima 27.7 hektaro plotą, kuris prilygsta beveik 28 futbolo aikštėms. O kur dar    „Los Tilos“ gamtos rezervatas salos šiaurės rytų dalyje, kuris primena priešistorinį mišką, kur gali rasti laurų, milžiniškų paparčių, nuostabų krioklį ir kalnų šaltinį. Vieną dieną praleidome ir Atlanto vandenyno pakrantėje, kur mokiniams buvo surengtos Kanarų saloms būdingų sporto šakų varžybos, o po to ir smagios grumtynės su šiltomis ir sūriomis vandenyno bangomis. Savaitė praėjo kaip viena diena. Kupini įspūdžių ir su „glėbiu“ namų darbų grįžome į Vilkaviškį. Atliksime užduotis ir ruošimės kitoms projektinėms išvykoms.                                                                                             Projekto koordinatorė Irada Miltinienė


Pirmadienio ryte (lapkričio 14 dieną), po ilgos ir varginančios kelionės mūsų mokyklos komanda pasiekė CEIP Anselmo Pérez de Brito pradinę mokyklą. Sutiko mus labai šiltai, apsupo šypsenomis. Aplankė mintis, kad gal žmonės, kurie gyvena saulėtoje žemėje ir patys tampa mažomis saulėmis. Stebėjome puikų šeimininkų pasirodymą, kurio metu jie pagerbė kiekvieno partnerio šalį-skambant himnui maži mokinukai žygiavo mojuodami tos šalies vėliavomis, vėliau, vilkėdami skirtingais Kanarų salų tautiniais kostiumais, vaikai pristatė kiekvienai iš salų būdingus tautinius šokius.

Pirmadienio (2022-11-14) susitikimo nuotraukas rasite galerijoje.

Antradienį projekto mokiniai vyko į La Palma Taburiente nacionalinį parką, žygio metu atliko dešimt matematinių užduočių ir ugdė savyje ištvermę bei bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijas. Vėliau vykome pažiūrėti vis dar veikiančio vulkano, gėrėjomės bananų plantacijomis, braidėme Atlanto vandenyno pakrantėje.

Trečiadienį mokytojai vedė pamokas pradinės mokyklos mokiniams. Mokytoja Irada Miltinienė supažindino ugdytinius su Lietuva, papasakojo apie įžymias vietas, mokė skaičiuoti iki dešimties lietuviškai ir padalino po vieną anglišką matematikos užduotį, kurią išsprendę mokiniai gavo lietuviškų suvenyrų.

Antradienio (2022-11-15) ir trečiadienio (2022-11-16) veiklų nuotraukas rasite galerijoje.

Ketvirtadienį, lapkričio 17 d. mokinių laukė tradiciniai ispaniški lauko žaidimai prie Atlanto vandenyno Santa Kruz de la Palma paplūdimy ir ilgai lauktos maudynės. Po pietų vykome į „Los Tilos” slėnį stebėti krioklio ir milžiniškų paparčių.

Ketvirtadienio veiklų nuotraukas rasite galerijoje.

Penktadienį mokytojai iš projektinių šalių vedė matematikos pamokas ispanų mokiniams. Mokiniai dalyvavo šokių studijos Master class veiklose, trepsėjo ir krutėjo ispanišku ritmu. Mokiniams ir mokytojams iš šalių partnerių buvo įteikti dalyvių Sertifikatai.

Penktadienio veiklų nuotraukas rasite galerijoje.


Vasario–kovo mėnesiais 1–4 klasių mokiniai įsijungė į Erasmus+ veiklas – kūrė projekto logotipą. Reikalavimai kuriant logotipą –  žaismingumas, vaikiškumas, atsispindinti projekto tema (matematika), šalių dalyvių simboliai (vėliavos). Nugalėtojais tapo Kotrynos Roveršteinaitės (2d kl.), Smiltės Valaitytės (2b kl.) ir Gustės Saldūnaitės (4a kl.) sukurti logotipai. 


Vasarai įsibėgėjus mokytoja Irada Miltinienė sulaukė žinios iš Nacionalinės paramos tarnybos, kad jai suteikiamas Nacionalinis kokybės ženklelis. Džiaugiamės ir sveikiname!


Projektas apdovanotas eTwinning ženkleliu!

Related Images:

Exit mobile version