lenkija5
lenkija5 Spalio 8- 12 dienomis Lenkijoje, Bialystoko mieste lankėsi mūsų mokyklos 11 žmonių delegacija.

      Vilkaviškio pradinės mokyklos moksleiviai ir mokytojai jau antri metai dalyvauja tarptautiniame projekte COMENIUS- “Ištieskime rankas ir apkabinkime Europą“. Spalio 8- 12 dienomis Lenkijoje, Bialystoko mieste lankėsi mūsų mokyklos 11 žmonių delegacija (6 moksleiviai ir 5 mokytojos). Be abejo, lenkai kartu priėmė ir delegacijas iš Čekijos, Turkijos, Kroatijos, Italijos.Visus sužavėjo nuoširdus lenkų priėmimas. Šeimos, priėmusios gyventi lietuviukus ir kitų tautų vaikus, juos globojo ir rūpinosi. Lankėmės Jano Klemenso vardo pradinėje mokykloje Nr.47. Ten visų šalių delegacijos parodė pristatymus apie savo gimtąjį miestą. Lenkų pradinė mokykla skiriasi nuo mūsiškės tuo, kad ten vaikai mokosi iki 6 klasės. Jaukius mokyklos koridorius puošia daugybė mokinių darbų. Ypač daug iš jų atlikti origami technika. Ir mokyklos aplinkoje, ir visame Bialystoko mieste negali nepastebėti, kaip gerbiama šalies praeitis, jos istorija. Lenkų mokiniai vakare svečiams suvaidino spektaklį „Pelenė“, kurį jie buvo išmokę anglų kalba. Buvome pavaišinti gausybe gardžių nacionalinių patiekalų. Įsimintinos ekskursijos po Ikonų muziejų, esantį Ortodoksų vienuolyne Supras‘l miestelyje. Vaikštinėdami po Bialystoko senamiestį gėrėjomės bažnyčiomis, iš kurių viena kaip du vandens lašai panaši į šv.Onos bažnyčią Vilniuje. Gėlynais bei architektūra žavėjo J.K.Branickio rūmai ir parkas. Visiems patiko linksma Esperanto kalbos pamokėlė, vykusi Liudviko Zamenhofo- Esperanto kalbos kūrėjo- muziejuje. Išmokome šia kalba pasakyti keletą frazių.Viena diena buvo skirta lankyti sostinei Varšuvai. Įsimintiniausia vieta- karaliaus Sigizmundo rūmai bei didžiulis parkas su tvenkiniais, įvairiausiais augalais, fontanais ir, svarbiausia, žvitriomis ir jaukiomis voveraitėmis bei povais. Kelionė praturtino puikiais įspūdžiais ir naujais draugais, su kuriais buvo sunku išsiskirti.


.

Related Images: