Rugsėjo 23 dieną visame Vilkaviškio rajone paminėta Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Šiais metais šiems skaudiems ir tragiškiems istorijos įvykiams sukanka 80 metų. Maironio gatvės šaligatvyje (prie mūsų mokyklos II-ojo korpuso)  buvo atidengti pirmieji Vilkaviškyje Atminimo akmenys, skirti per Holokaustą nukentėjusiai vilkaviškiečių Kleinšteinų šeimai. 1938 metais, atidarius mokyklą, jos direktoriumi dirbo mokytojas Moisiejus Kleinšteinas. Mokyklos antrame aukšte, kur dabar mūsų klasės, buvo ir butas, kuriame gyveno visa Kleinšteinų šeima. Per Antrąjį pasaulinį karą tėvas ir sūnus buvo nužudyti, o mamos ir dukros laukė sunkus gyvenimo kelias. Į minėjimą  atvyko Kleinšteinų šeimos palikuonė – Moisiejaus ir Esteros anūkė, Rananos dukra Ilana Subačienė, daug kitų garbių svečių. Renginyje dalyvavo ir mūsų mokyklos 3d ir 4d klasių mokiniai. Vaikams buvo jautri ir atmintyje išliksianti tragiškus įvykius menanti istorijos pamoka.

Daugiau renginio nuotraukų rasite galerijoje.

Plačiau apie Kleinšteinų šeimos istoriją galite paskaityti čia.